TUPLA CUP 2018
Perinteikäs poikajoukkueiden kauden aloitusturnaus tulee jälleen!
Turnaus pelataan 22.-23.9.2018.
Tupla Cup kerää vuosittain yli sata poikien juniorijoukkuetta Helsinkiin aloittamaan kautensa vauhdikkaiden otteluiden parissa. Tule mukaan ottamaan varaslähtö kauteen!
Huom! Turnauksessa ei ole käytössä turnauspasseja.
PALKINNOT
Jokaisessa ottelussa palkitaan Tsemppari molemmista joukkueista Tupla-patukalla.
Jokaisen sarjan kolme parasta joukkuetta palkitaan mitaleilla, lisäksi voittaja palkitaan pokaalilla.
Finaaleissa palkitaan paras pelaaja molemmista joukkueista.
- NroSarjaSarjaKenttäKotiVieras
- Su 23.9.2018
- 23.9.2018
- 369BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaMAC6FoSu Musta2–4 (0–1)Kirkkonummi Rangers
- 368BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaMAC2Blackbirds/
musta 1–5 (0–3)SB-Pro Haukat - 85BD05ED05-pojat KilpaMAC1VSS D Blue2–4 (0–0)FC "Barracuda-06"
- 135BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaMAC5EräViikingit2–3 (2–1)FoSu Sininen
- 136BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaMAC7SB-Pro Kotkat4–1 (2–0)Blackbirds/
valkoinen - 274BF10CF10-pojat HaastajaRAC1Vihdin Salisudet/
VSS-Yellow 4–9 (1–4)BBU P10 KELTAINEN - 344BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC3Classic Blue5–2 (2–2)PSS Keltainen
- 10BBCB-pojat (01-02) HaastajaMAC3Sbt Hurrit3–3 (0–1)EräViikingit Sininen 02
- 5BBCB-pojat (01-02) HaastajaMAC4FBC Sharks 033–3 (2–2)Säbäkyyt
- 193BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaMAC6Classic red2–0 (0–0)Iskra
- 222BE08CE08-pojat HaastajaHAC4EräViikingit Itä Valkoinen5–3 (5–3)EräViikingit/
pohjoinen - 166BE07EE07-pojat KilpaRAC4AC-Haki9–3 (5–1)Oilers Wolves
- 165BE07EE07-pojat KilpaRAC3Classic white3–6 (2–2)EräViikingit/
Itä - 343BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC2Sparta3–6 (2–2)Panthers 07
- 67BC04CC04-pojat HaastajaMAC1AxiA3–2 (2–1)PSS räyhääjät
- 80BD05ED05-pojat KilpaMAC2EräViikingit/
Sininen 1–4 (0–2)SB Vantaa Sharks - 239BF09EF09-pojat KilpaRAC1Nokian KrP6–4 (6–3)Esport Oilers/
Flash - 51BC04EC04-pojat KilpaMAC3FC "Barracuda-04"1–2 (0–0)SPV 04
- 68BC04CC04-pojat HaastajaMAC4Pirkkalan Pirkat White3–2 (2–1)FBC Turku C2
- 194BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaMAC5Eräviikingit Pohjoinen4–2 (2–0)EräViikingit North
- 337BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaMAC7RSS Panthers Black2–3 (0–2)SB Vantaa Haukat
- 240BF09EF09-pojat KilpaRAC5SB Vantaa Pantterit8–1 (6–0)Pakilan Visa
- 203BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaHAC3Blackbirds3–7 (1–5)Vihdin Salisudet Black
- 336BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaMAC6Eräviikingit Sininen0–7 (0–4)Light Iron
- 199BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaHAC4Oilers Sharks4–5 (4–5)SB Vantaa Black
- 169BE07EE07-pojat KilpaRAC3Tiikerit sininen1–4 (0–3)PSS Musta
- 81BD05ED05-pojat KilpaMAC2Hakunilan Kisa 055–4 (2–2)FC "Barracuda-06"
- 223BE08CE08-pojat HaastajaHAC2SB Vantaa White6–3 (3–2)Vihdin Salisudet Green
- 72BC04CC04-pojat HaastajaMAC1PSS 05-04 Keltainen9–2 (2–1)GrIFK/
Black - 6BBCB-pojat (01-02) HaastajaMAC3Panthers Järvenpää B-White3–0 (0–0)EräViikingit Sininen 02
- 269BF10CF10-pojat HaastajaRAC1Pakilan Visa3–3BBU P10 VALKOINEN
- 73BC04CC04-pojat HaastajaMAC4SCH P04 Red3–4 (3–4)KorsKa P04 Haukat
- 296BD05CD05-pojat HaastajaMAC5Tuomarilan Urheilijat B1–2 (0–1)Sb-pro D05 Musta
- 297BD05CD05-pojat HaastajaMAC7Tuomarilan Urheilijat A3–0 (2–0)RSS PANTHERS
- 262BF09CF09-pojat HaastajaRAC2KorsKa Kobrat2–3 (2–3)SB Vantaa Tiikerit
- 270BF10CF10-pojat HaastajaRAC5M-Team13–6 (5–1)BBU P10 KELTAINEN
- 198BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaHAC3GRIFK7–2 (4–0)EräViikingit/
Black - 371BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaMAC6ÅIF4–0 (2–0)Kirkkonummi Rangers
- 374BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaHAC4Esport Oilers Akatemia3–4 (3–4)LFT
- 217BE08CE08-pojat HaastajaRAC3Nokian Krp4–3 (4–3)SBS wirmo
- 218BE08CE08-pojat HaastajaRAC4Classic 087–3 (3–1)Oilers WhiteSharks
- 53BC04EC04-pojat KilpaMAC3TuSBy/
Panthers 5–4 (2–0)FC "Barracuda-04" - 140BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaHAC2SB Vantaa White6–3 (2–2)EräViikingit valk
- 244BF09EF09-pojat KilpaRAC2KorsKa Batboys8–4 (4–2)Koovee
- 245BF09EF09-pojat KilpaRAC5M-Team8–1 (3–0)Tiikerit 09
- 370BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaMAC5Nokian KrP2–4 (1–2)SB-Pro Haukat
- 138BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaMAC7EräViikingit2–3 (1–1)Blackbirds/
valkoinen - 141BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaHAC3AC HAKI1–4 (0–2)Esport Oilers/
Challenger - 348BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC4Tiikerit punainen2–5 (2–5)Lft 07
- 137BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaMAC1FoSu Sininen2–5 (1–3)SB-Pro Kotkat
- 171BE07EE07-pojat KilpaRAC3VSS Black1–6 (1–4)Tiikerit sininen
- 87BD05ED05-pojat KilpaMAC2SB Vantaa Sharks6–0 (2–0)EräViikingit/
Sininen - 90BD05ED05-pojat KilpaMAC3VSS D Blue0–2 (0–0)Hakunilan Kisa 05
- 12BBCB-pojat (01-02) HaastajaMAC4Sbt Hurrit4–1 (1–1)EräViikingit Sininen 02
- 167BE07EE07-pojat KilpaRAC4EräViikingit/
Itä 1–4 (1–2)AC-Haki - 345BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC2Esport Oilers/
Leijonat 5–4 (4–0)Panthers 07 - 276BF10CF10-pojat HaastajaRAC1M-Team6–0 (6–0)BBU P10 VALKOINEN
- 264BF09CF09-pojat HaastajaRAC2Nokian Krp6–2 (3–1)KorsKa Kobrat
- 242BF09EF09-pojat KilpaRAC5Esport Oilers/
Flash 4–2 (3–0)Pakilan Visa - 339BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaMAC5Oilers Sudet2–7 (2–3)SB Vantaa Haukat
- 196BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaMAC7Iskra2–1 (0–1)EräViikingit North
- 346BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC3VSS Green4–2 (2–0)Classic Blue
- 338BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaMAC6Lempäälä Sport Black3–2 (2–1)Light Iron
- 224BE08CE08-pojat HaastajaHAC4EräViikingit Itä Valkoinen1–5 (0–1)SB Vantaa White
- 168BE07EE07-pojat KilpaRAC3Classic white4–3 (4–3)Oilers Wolves
- 195BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaMAC1Classic red6–3 (4–2)Eräviikingit Pohjoinen
- 70BC04CC04-pojat HaastajaMAC3PSS räyhääjät1–2 (1–0)FBC Turku C2
- 15BBCB-pojat (01-02) HaastajaMAC4FBC Sharks 033–2 (1–1)Panthers Järvenpää B-White
- 220BE08CE08-pojat HaastajaRAC4SBS wirmo5–4 (2–2)Oilers WhiteSharks
- 259BF09CF09-pojat HaastajaRAC2Esport Oilers/
Flash 3–8 (3–8)M-Team - 225BE08CE08-pojat HaastajaHAC2EräViikingit/
pohjoinen 5–4 (2–2)Vihdin Salisudet Green - 69BC04CC04-pojat HaastajaMAC2AxiA4–3 (2–1)Pirkkalan Pirkat White
- 241BF09EF09-pojat KilpaRAC1Nokian KrP7–2SB Vantaa Pantterit
- 258BF09CF09-pojat HaastajaRAC5BBU P10 MUSTA14–1 (7–1)Koovee
- 298BD05CD05-pojat HaastajaMAC5LaPa 055–2 (2–0)Sb-pro D05 Musta
- 75BC04CC04-pojat HaastajaMAC7GrIFK/
Black 5–2 (3–2)SCH P04 Red - 200BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaHAC3GRIFK7–3 (4–0)SB Vantaa Black
- 299BD05CD05-pojat HaastajaMAC6FCT051–3 (1–2)Tuomarilan Urheilijat A
- 201BE07UCE07-pojat Ylempi HaastajaHAC4EräViikingit/
Black 1–4 (0–0)Oilers Sharks - 170BE07EE07-pojat KilpaRAC3PSS Musta4–6 (4–6)VSS Black
- 74BC04CC04-pojat HaastajaMAC3PSS 05-04 Keltainen9–8 (6–2)KorsKa P04 Haukat
- 52BC04EC04-pojat KilpaMAC4SPV 043–4 (3–1)TuSBy/
Panthers - 263BF09CF09-pojat HaastajaRAC2SB Vantaa Tiikerit4–14 (4–14)Nokian Krp
- 278BF10CF10-pojat HaastajaRAC5BBU P10 KELTAINEN11–5 (5–4)Vihdin Salisudet/
VSS-Yellow - 350BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC2RSS Panthers RED1–6 (1–2)Tiikerit punainen
- 247BF09EF09-pojat KilpaRAC1Koovee5–3Tiikerit 09
- 372BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaMAC1SB-Pro Haukat0–4 (0–2)ÅIF
- 30BC03CC03-pojat HaastajaMAC5Tikkurilan Tiikerit2–4 (0–2)Tusby United 03
- 373BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaMAC7Nokian KrP2–3 (0–2)Kirkkonummi Rangers
- 88BD05ED05-pojat KilpaMAC2FC "Barracuda-06"8–3 (8–3)SB Vantaa Sharks
- 160BE07EE07-pojat KilpaMAC6Steelers3–1 (2–1)FC "Barracuda-07"
- 219BE08CE08-pojat HaastajaRAC3Nokian Krp0–15 (0–15)Classic 08
- 375BD06UCD06-pojat Ylempi HaastajaHAC4LFT7–3 (3–2)Nevskaya Druzhina
- 28BC03CC03-pojat HaastajaMAC4RSS Panthers 03 RED5–3 (1–1)Blackbirds valkoinen
- 246BF09EF09-pojat KilpaRAC2KorsKa Batboys9–10 (9–10)M-Team
- 29BC03CC03-pojat HaastajaMAC3SP Predators1–5 (1–1)Sb Vantaa White Devils
- 347BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC2Esport Oilers/
Leijonat 8–3 (2–1)VSS Green - 302BD05CD05-pojat HaastajaMAC5SB Vantaa Red4–0 (2–0)Sb-pro D05 Punainen
- 161BE07EE07-pojat KilpaMAC7Jellonat0–8 (0–5)Esport Oilers/
Lions - 142BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaHAC3SB Vantaa White4–3 (3–0)Esport Oilers/
Challenger - 341BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaMAC6Light Iron7–2 (2–0)Oilers Sudet
- 143BD06LCD06-pojat Alempi HaastajaHAC4EräViikingit valk1–6 (1–4)AC HAKI
- 340BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaMAC1Lempäälä Sport Black7–2 (3–0)SB Vantaa Haukat
- 48BC04EC04-pojat KilpaMAC4Iskra5–1 (5–1)Esport Oilers/
Akatemia - 13BBCB-pojat (01-02) HaastajaMAC2Säbäkyyt7–4 (7–4)Sbt Hurrit
- 47BC04EC04-pojat KilpaMAC3Pelimiehet5–3 (1–1)FC Tuusula
- 277BF10CF10-pojat HaastajaRAC1Pakilan Visa4–6M-Team
- 261BF09CF09-pojat HaastajaRAC2Koovee3–4 (3–4)Esport Oilers/
Flash - 349BE07LCE07-pojat Alempi HaastajaHAC2Lft 078–0 (3–0)RSS Panthers RED
- 301BD05CD05-pojat HaastajaMAC4Sb-pro D05 Musta2–1 (2–1)FCT05
- 303BD05CD05-pojat HaastajaMAC3Sb-pro D05 Punainen0–6 (0–1)VSS D Yellow
- 300BD05CD05-pojat HaastajaMAC1LaPa 053–4 (2–1)Tuomarilan Urheilijat A
- 260BF09CF09-pojat HaastajaRAC1BBU P10 MUSTA7–5M-Team
- 36BC03CC03-pojat HaastajaMAC5Blackbirds valkoinen1–2 (0–1)SP Predators
- 34BC03CC03-pojat HaastajaMAC4Sb Vantaa White Devils1–2 (1–2)Tusby United 03
- 32BC03CC03-pojat HaastajaMAC2RSS Panthers 03 RED3–2 (3–2)Tikkurilan Tiikerit
- 163BE07EE07-pojat KilpaMAC5FC "Barracuda-07"5–4 (1–2)Jellonat
- 162BE07EE07-pojat KilpaMAC1Steelers2–8 (2–6)Esport Oilers/
Lions - 50BC04EC04-pojat KilpaMAC4FC Tuusula1–4 (0–3)Esport Oilers/
Akatemia - 49BC04EC04-pojat KilpaMAC2Pelimiehet5–2 (5–2)Iskra